Popüler Makaleler
Arşiv

Taşınırken Eşyalar Nasıl Toplamalı ve Paketlemeli.

Gönderen Karton Koli August 21, 2018 . 0 Yorumlar.

Taşınırken Eşyaları Nasil Toplamalı ve Paketlemeli. Tatile yada sehir dışına giderken çanta valiz hazirlamak ne kadar zordur bilirsiniz. Ev taşıma işi bundan kat kat daha zor ve zahmetlidir. Yeni bir daireye taşınmak ne kadar guzel olsada, eşyaların toparlanip kolilenmesi taşınması o kadar zordur. Az da olsa bu işi sizler için kolaylaştıralim.

Onerileri dikkatle okuyalim 1- Taşınmaya baslamadan 2-3 hafta önce koli ve kutu malzemelerinizi ayarlayin. Her ebatta boş koli ve kutuyu sitemizden temin edebilirsiniz. Mobilyalarinizi çizilmeye ve kirilmaya karşı balonlu naylon(pat pat olarakta bilinir) ile kaplayin. Pahali mobilyalarinizi nakliye sirasinda hem korur hemde tasinmayi kolaylastirir. Arkadaş çevrenizden mutlaka yardim alin. Malum bugun size yarin onlara :) yardim gerekicek. Eski esyalarinizi tasimak istemiyorsanız arkadas çevrenize veya yardim kuruluslarina verebilirsiniz. Bircok şehirde belediyeler bu işi gönüllü yapmakta. Farkli ebatlarda koli ve kutu alin. Koli içerisinde boşlukları doldurmak icin dolgu malzemesi alin. Sitemizden temin edebilirsiniz. Mutfak malzemelerini gazete alin. Bardak ve fincanlari seperatörlu kutulara koyun. Makas koli bandi ve kolilerin uzerine icindekileri yazmak icin koli fosforlu kalem alin.

2. Ev icerisinde kolilemeleri yapacak bir yer ayarlayin. Burada kolilenecek malzemeleri guzel bir şekilde ayirin siniflandirin. Koli bosluklarini doldurmak icin mutlaka köpük, eski gazete,pıt pıt yada dolgu malzemesi alin. Kolileri doldururken ust kisma hafif eşyaları alt kisma ağır olanlari koyun. Ağır malzemeleri küçük ebatlı kolilere koymak taşıma esnasinda daha kolay olacaktir. Tencere tava vb mutfak eşyaları gibi kırılgan esyalarinizi, saglam bir şekilde yerleştirin ve mutlaka kenar boşlukları dolgu malzemeleriyle doldurun. Hangi esyanin hangi odaya gidecegini uzerine yazin.

3 Mutfak esyasi mutfağa, cocuk esyasi cocuk odasina diye uzerine fosforlu kalem ile yazin. Sürekli kullanmaniz gereken esyalari ayirin. Traş malzemeleri, banyo duş malzemeleri, havlu, birkac adet tabak kaşık ayirin.

4- Onemli evraklarinizi koyabilmek icin mutlaka bir dosya alin. Tapu belgeleri, sozlesmeler, kimlikler resmi evraklarin kaybolmamasi icin mutlaka bir dosyaya koyun.

5- Tasindiktan sonra bir daha kullanmayi dusunmediginiz kiyafetleri, mobilyalari çanak çömleği, yaninizda taşıyarak yük etmeyin. Kullanılabilir durumda iseler ihtiyac sahiplerine verin. Kullanilamaz durumdakilerden kurtulun.

6- kolilerinizi paketleyip uzerine icindekileri yazdıkça, yeni evde ayni odaya gidecekleri bir araya getirin. Mobilyalariniza ait vida ve çivileri paketleyip hangi mobilyaya aitse o mobilyanın içine koyun ve bant yapistirin. Mobilya montajinda kolaylik olacaktir.  Tum eşyalarınızı paketlediniz. Artik veda etmenin zamani geldi. Esyalarinizi taşıyın. Eski evinizde kalan son çöpleri de atin. Yeni mutlu evinize taşınmanın keyfini cikarin. Taşınma sırasında gerekli olan. Koli, koli bandi, boş kutu, askılı elbise kutusu, fosforlu kalem, paket dolgu malzemesi, seperatorlu kutu kisacasi tasinmaya dair her turlu malzemeyi sitemizden siparis edebilirsiniz. Dilerseniz sizler için hazirladigimiz taşınma setlerimizle kolay bir şekilde taşınma malzemelerini tek seferde alabilirsiniz. Keyifli alışverişler.

Etiketler: ucuz koli, koli, kolici, taşınmak için koli, eşya kolisi, taşınmak için neler yapılır, Güncelleme Tarihi: February 03, 2019

Benzer İçerikler:

Yorumlar

Yorum yaz

Cevapla

* İsim:
* E-mail:
   Website:
* Yorum: