Popüler Makaleler
Arşiv

Karton Çanta Tasarımları

Gönderen Karton Koli July 03, 2017 . 0 Yorumlar.

Kullanılmaya başlandığı günden bu yana karton canta, markaların ürün satışıyla kullanıcıya taşıma kolaylığı sunmasından daha çok reklam ve tanıtımını gerçekleştirme amacını ön planda tuttuğu materyallerdir. Bu sebeple karton çanta nitelikleri içerisinde özellikle tasarımına dikkat edilmelidir. Tasarım özelliklerinde doğru çözüm üretilen karton çantalar kullanım amacına uygun olarak daha etkili olacaktır.

Etkili karton canta tasarımı nasıl olmalıdır?

Kullanılacak sektörlere göre farklı olarak üretimi yapılan karton canta, bu doğrultuda farklı tasarımlara da sahip olmalıdır. Örneğin; bir ayakkabı markaları hitap ettiği müşteri kitlesi ile kozmetik markalarının hitap ettiği kitle özellikleri aynı olmadığı için tasarımda farklı renk, görsel, yazı ya da biçim kullanılması daha etkili dönüşler alınmasını sağlayacaktır.  Sonuçta ayakkabı markaları ayakkabı al, kozmetik markaları ise kozmetik al algısını yaratmayı amaçlamak gibi bir farklılığa sahiptir.

Aynı zamanda ürün farklılığı sebebiyle de tasarımda dikey karton çanta, yatay karton çanta, geniş körüklü karton çanta, battal boy karton çanta gibi çeşitleri içerisinden en, boy ve körük olarak ölçüleri de belirlenerek hizmet ya da ürününüze uygun karton çanta çeşidini seçerek doğru tasarımın uygulanması gerekir. Böylece mevcut müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutarken, potansiyel müşteri potfoyünüzü etkileme oranınızda artış gösterecektir.

Dış mekanlarda anlık olarak reklamda etkili olan karton çanta tasarımlarında dikkat çekecek görsel ya da slogan nitelindeki yazılar kullanılmalıdır. Böylece amaca uygun olarak potansiyel müşteri algısında anlık etki oluşturulabilir. Bu anlamda karton çanta tasarımı profesyonel ellerden çıkmalıdır. Karton çantanın ana renginden üzerindeki görsel ve yazının rengi, aynı zamanda bu görsel ve yazıların çantanın ebatına uygun olarak büyüklüğünün seçimine kadar dikkat edilmesi gereken bir çok husus vardır. Bu özelliklerin profesyonel niteliklerde karton çantaya uygulanması anlık reklam ve tanıtım amacının etkili sonuçlanmasını sağlayacaktır.

Yukarıdaki gerekliliklere dikkat edilerek hazırlanan karton çantalar genel itibariyle amacına uygun olarak üretilmiş etkili karton canta olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Bunların yanı sıra özellikle karton çantanın malzeme özelliklerinde kalitenin ön planda tutulması gerekmektedir. Malzeme kalitesiyle karton çantanın ilk görüşte etkili bir görünüşe sahip olmasını ve dayanıklı kullanımını sağlayan önemli unsurlar arasında yer alır. Karton çantaların kağıt çantalara oranla daha çok tercih edilmesinin sebebi kalitesindeki fark olduğu için bu kalitenin düşürülmemesinde fayda olacaktır. Son olarak eğer markanız farklı tasarımlara uygun bir marka kimliğine sahip ise; karton çanta ya da kutu tasarımında farklılığa gitmeniz markanızı rakiplerinizden bir adım öne çıkaracaktır. Karton çanta da farklı tasarımlar kullanmanız mevcut müşterilerinizin memnuniyetini, potansiyel müşterilerinizin ise dikkatini çekmek için çok daha etkili olacaktır. Etkili karton çanta tasarımına örnek olarak; vakko çanta, mango çanta, matmazel çanta, guess çanta, chanell çanta gibi markaların karton çanta çeşitlerini gösterebiliriz.

Kısacası; karton çanta kullanan markaların tasarıma özen göstermesi bir gereklilikten öte zorunluluk niteliğindedir, diyebiliriz. Öyle ki; markanızı yansıtan bir ürün olması sebebiyle reklam ve tanıtımınızın yanı sıra marka itibarınızı önemli ölçülerde etkilemektedir. İkra Karton Çanta olarak karton çanta üretiminin tüm aşamalarında profesyonel kadromuz, deneyimimiz ve kaliteli üretim ilkemizle tasarım aşamasında da doğru çözümün adresiyiz. Bu doğrultuda siz müşterilerimizin memnuniyetini en üst seviyelerde tutmaktayız.

Güncelleme Tarihi: July 03, 2017

Yorumlar

Yorum yaz

Cevapla

* İsim:
* E-mail:
   Website:
* Yorum: